فیلم عصب کشی دندان با روش دکتر اصلانی مقدم

فیلم عصب کشی

فیلم عصب کشی دندان با روش دکتر اصلانی مقدم

توسط: | برچسب ها: , | دیدگاه ها: 0 | شهریور ۲۶ام, ۱۳۹۶

فیلم عصب کشی دندان با توضیحات دکتر آذر اصلانی مقدم

 

ایزوله کردن ناحیه با Rubber dam

همونطور که قبلا گفته شد نکته ی مهم در روت کانال (عصب کشی)، ایزوله کردن ناحیه ای است که دندان پزشک می خواهد روی آن اقدامات درمانی انجام دهد بستن rubber dam  واقعا زمان زیادی نمیبرد اما استاندارد کار را بالا می برد. همانطور که در این ویدیو مشاهده  می شود، تنها دندان پریمولار که قرار است روی آن اقدام درمانی (عصبت کشی) انجام شود در دسترس است و بزاق یا آلودگی دندان را درگیر نخواهد کرد.

 

 

 

 

 

 آماده سازی کانال با دریل های گیتس گلیدن

درمرحله ی بعدی با استفاده از گیتس گیلیدن دندان را آماده سازی می کنیم. از آنجا که کانال دندان پریمولار مستقیم است نیازی به وارد کردن گیتس به صورت زاویه دار وجود ندارد تنها نکته ای که باید رعایت شود آن است که در هنگام خارج کردن گیتس،گیتس را به دیواره هایی که برداشتنشان مدنظر است باید بکشیم دیواره های باکال و پریتال دندان با این کار به راحتی ناحیه کرونال دندان آماده سازی می گردد این کار را بعد از آن انجام می دهیم که با فایل دستی از پیتنت بودن کانال اطمینان حاصل کنیم.

گیتس گلیدن در عصب کشی دندان

گیتس گلیدن: از ابزارهای دندانپزشکی

شست و شو با استفاده از ساکشن جراحی در زیر دندان انجام می گردد هیچ ماده ای وارد دهان بیمار نمی شود و خطری از این بابت وجود نخواهد داشت پس از اطمینان  از patent بودن کانال و اطمینان از آماده سازی کانال ناحیه ی کرونال کانال working length با استفاده از apex locator اندازه گیری می شود پس از اندازه گیری ورکینگ لنت، کانال با استفاده از روتاری آماده سازی می شود.

 

هریک از سیستم های روتاری تاثیر خودشان را دارند. کانال با استفاده از روتاری آماده سازی می شود و هر سه چهار دفعه یک بار، روتاری از دندان بیرون کشیده شده و تمیز می شود.

 

ضدعفونی کردن بخش های داخلی کانال دندان

در داخل کانال هیپوی رقیق شده وجود دارد که با استفاده از وسایل می تواند به انتهای کانال رسانده شود.

 توجه داشته باشید با سرنگ نمی توان هیپو را به انتهای کانال منتقل کرد اما با وسایل میتوان هیپو را به ناحیه ی اپیکال منتقل کرد.

 به این ترتیب میتوان ناحیه ی اپیکال را به صورت کامل ضدعفونی نمود.

 

 

پس از آماده سازی ناحیه کرونال با گیتس گیلیدن بخش اپیکال مجددا تحت درمان قرار گرفته و دوباره به بخش کرونال بازمی گردیم. این بار گیتس مسیر بیشتری را در داخل کانال طی می کند و ناحیه ی بیشتری را پاک سازی میکند.

 

ارسال پاسخ