نکاتی برای انتخاب مسواک

انتخاب مسواک

نکاتی برای انتخاب مسواک

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 0 | مهر ۳۰ام, ۱۳۹۶

پس از بررسی برندهای مختلف مسواک به این نتیجه رسیدیم که هیچ یک از نیازهای بهداشتی دهان و دندان بیماران بدون پاسخ باقی نمانده است و برای کلیه مشکلات دهان و دندان و نیازهای درمانی، راهکاری ارائه شده و محصولی طراحی شده است.

brush an dfloss
مسواک و نخ دندان
brush tongue
مسواک زدن زبان
brushing
مسواک کردن
choose tooth brush
توضیحات دکتر آذر اصلانی در مورد انتخاب مسواک: برای بیمارانی که با افقی مسواک زدن لثه هایشان دچار مشکل شده اند، سیگنال مسواکی به نام ورتیکال اکسپرت را طراحی نموده که زوایای شانه های این مسواک به صورتی است که اگر بیمار ناخودآگاه مسواک زدن را به صورت افقی انجام داد حرکت عمودی را ایجاد خواهد کرد.
choose tooth paste
توضیحات دکتر آذر اصلانی مقدم در مورد انتخاب خمیر دندان : توصیه می شود قبل از خرید محصولات دهان و دندان مثل مسواک و خمیر دندان در سایت شرکت های تولید کننده به مطالعه بپردازید و سایت هایی مثل سیگنال، کرست و کُلگیت، تریدنت و تریزا را بررسی کنید.
dental floss
نخ دندان وسیله مکمل دندان برای تمیز نگه داشتن فاصله بین دو دندان است. نخ دندان مکمل مسواک زدن است. نخ دندان گیر غذایی دندان را می زداید.
fuscs
مسواک های فوکس: برند فوکس مسواک های بین دندانی متنوعی دارد که یک مدل از آن در این تصویر نشان داده شده است این مسواک می تواند به راحتی لای براکت های دندانی در دندان ارتودنسی وارد شده و لای بیریج ها و ایمپلنت ها را تمیز نماید. به عبارت دیگر نواحی که گیر غذایی دارد با برس های بین دندانی به راحتی قابل تمیز کردن می باشد.
how brush
روش صحیح مسواک زدن
hygiene
مسواک و نخ دندان
oral gygiene
بخش داخلی دندان ها را نیز مسواک بزنید
remove dental plaque
پلاک دندان: یک لایه یا قشر چسبناک است که روی دندان ها می چسبد و میلیون ها باکتری را در بر می گیرید. پلاک دندان را باید با مسواک و نخ دندان زدود. در غیر این صورت، باکتری های پلاک سبب پوسیده شدن دندان ها و بروز بیماری های لثه می گردند.
whitening mouthwash
استفاده از دهان‌شویه به عنوان جزء سوم بهداشت دهان و دندان، در کنار مسواک و نخ‌دندان، توصیه می شود.
root canal final2.wmv_000183868
دندان پانسمان شده بعد از عصب کشی: پانسمان روی دندان شما موقت بوده و در کوتاه ترین زمان ممکن، بعد از خاتمه درمان ریشه، باید پر شود. مسواک زدن و استفاده از نخ دندان بعد از عصب کشی منعی ندارد. فقط روی پانسمان موقت را با مسواک نسابید و نخ دندان را در ناحیه پانسمان وارد نکنید.

ویدئوهای دکتر آذر اصلانی مقدم در مورد انتخاب مسواک ملاحظه بفرمایید.

مسواک هایی برای دسترسی عمیق تر بین شکاف لثه و دندان

برخی بیماران مشکل لثه دارند و هدفشان آن است که شیار بین لثه و دندان بهتر تمیز شود. سیگنال یا آکوافرش و اکثر برندهای دیگر مسواک هایی طراحی کرده اند که در آنها هر رشته مسواک، در نهایت به چندین شاخه تقسیم بندی می شود و شاخه ها چون بسیار باریک تر هستند می توانند وارد شیار لثه ای شده و آن ناحیه را که منبع تجمع باکتری است پاکسازی کند.

قبل از خرید مسواک و نخ دندان به این سایت ها سربزنید.

توصیه می شود قبل از خرید محصولات دهان و دندان مثل مسواک و خمیر دندان در سایت شرکت های تولید کننده به مطالعه بپردازید و سایت هایی مثل سیگنال، کرست و کُلگیت، تریدنت و تریزا را بررسی کنید. در این سایت ها خصوصیات محصولات به جزئیات شرح داده شده است و می توانید به راحتی بر اساس نیاز خودتان، مسواک مورد نیازتان را پیدا نموده و سپس اقدام به تهیه آن نمائید.

مسواک هایی با طرح ماشین فراری: برای دسترسی به نواحی دور از دسترس دندان

مسواک دیگری که در مسواک های سیگنال توجه من را جلب کرد مسواک اولتراریچ است مانوری که شرکت تولید کننده این مسواک داده است آن است که دسته آن طراحی خاصی داشته و مدعی است طراح این مسواک طراح ماشین های فراری بوده است طراحی این مسواک دسترسی به نواحی دور از دسترس را فراهم می سازد تا بتوانیم نواحی خلفی را به خوبی تمیز نمائید.

مسواک کامل

روش صحیح مسواک زدن به صورت شماتیک توضیح داده می شود. دندان از ۳ سطح بیرونی جونده و درونی تشکیل شده است برای مسواک زدن صحیح باید هر بار ۳ دندان را در یک مرحله مسواک زدن مورد توجه قرار دهیم. مثلا در دندان های خلفی، ۲ دندان آسیاب بزرگ را در یک مرحله تمیز می کنیم. برای مسواک زدن ابتدا از سطوح بیرونی دندان ها شروع به کار می کنیم. همان طور که گفته شد یکی از شایع ترین اشتباهاتی که بیماران انجام می دهند حرکت افقی مسواک است. مسواک زدن به صورت افقی باعث تحلیل رفتن لثه دندان و سایش مینای دندان می شود و دندان بیمار را دچار حساسیت می کند. روش صحیح مسواک زدن به این صورت است که لبه مسواک را در محاذات لثه و دندان قرار می دهیم. یک حرکت چرخشی کوچک انجام می دهیم و دندان های پایین را به سمت بالا و دندان های بالا را به سمت پایین مسواک می کشیم. این کار را برای حداقل چندین بار برای هر ۲ یا ۳ دندان باید انجام داد. به این ترتیب گیر غذایی که بین دندان وجود دارد را تا حد امکان خارج می کنیم. تاکید می شود که مسواک به هیچ وجه نمی تواند ناحیه بین دندان ها را تمیز کند حتما برای تمیز کردن فضای بین دندان ها نیاز به نخ دندان می باشد. مسواک زدن قسمت داخلی دندان ها را فراموش نکنید. در همه بیماران، مخصوصا بیمارانی که کار ترمیمی زیبایی روی دندان های قدامی انجام می دهند، حتما باید قسمت داخلی دندان ها هم مسواک کشیده شود. • برای مسواک زدن سطح داخلی دندان های فک پایین، باید علاوه بر حرکت چرخشی در محاذات لثه و دندان، یک حرکت رو به بالا داشته باشیم. • برای مسواک زدن سطح داخلی دندان های فک بالا، باید علاوه بر حرکت چرخشی در محاذات لثه و دندان، یک حرکت رو به پایین داشته باشیم. بنابراین دندان را نباید فقط به صورت سطح بیرونی و سمت جونده در نظرگرفت سطح داخلی دندان ها را فراموش نکنید. تمیز کردن سطح جونده دندان بسیار آسان است و با حرکت عقب و جلوی مسواک قابل انجام است.

مسواک کشیدن افقی

این اشتباه را بسیاری از بیماران انجام می دهند. این حرکت افقی اولا باعث تحریک لثه شده و ثانیا زمانی که نیروی مسواک زدن زیاد است حتی باعث سایش مینای دندان می گردد و بیمار حساسیت دندانی را گزارش می کند. توجه داشته باشید که برای مسواک زدن، هیچ گاه به صورت افقی مسواک را نباید حرکت دهیم.

ورتیکال اکسپرت: مسواکی برای ایجاد حرکت عمودی

پس از بررسی برندهای مختلف مسواک به این نتیجه رسیدیم که هیچ یک از نیازهای بهداشتی دهان و دندان بیماران بدون پاسخ باقی نمانده است و برای کلیه مشکلات دهان و دندان و نیازهای درمانی، راهکاری ارائه شده و محصولی طراحی شده است. مثلا برای بیمارانی که با افقی مسواک زدن لثه هایشان دچار مشکل شده سیگنال مسواکی به نام ورتیکال اکسپرت را طراحی نموده که زوایای شانه های این مسواک به صورتی است که اگر بیمار ناخودآگاه مسواک زدن را به صورت افقی انجام داد حرکت عمودی را ایجاد خواهد کرد.

مسواک های با شانه های زاویه دار

مسواک های پرواکسپرت اورال بی این ویژگی را دارند که شانه های مسواک با یک دیگر زاویه دارند که این ویژگی در بسیاری از برندهای دیگر نیز وجود دارد. این زاویه داشتن باعث می شود که شما در آن واحد که حرکتی را انجام می دهید این مسواک چندین حرکت را با چندین سطح دندان های شما انجام می دهد. این مسواک همچنین یک لایه بیرونی دارد که خاصیت آنتی باکتریال دارد.

مسواک هایی با بریستل های گرد

آکوافرش مسواکی دارد که سر مسواک در ۲ زاویه مختلف طراحی شده است و بیریستل های آن به صورت گرد می باشد این ۲ زاویه مختلف که در قسمت سر مسواک طراحی شده، باعث می شود که دسترسی به نواحی سخت دسترس را آسان تر می نماید.

انواع مسواک ها از نظر نرمی

مسواک ها به انواع نرم (سافت)، خیلی نرم (سوپر سافت) و متوسط (مدیوم) طراحی شده اند. مسواک های سافت و سوپر سافت برای بیمارانی است که ناراحتی لثه دارند و همچنین نیاز به دسترسی به نواحی دور از دسترس دارند. تاکید می شود قبل از انتخاب مسواک نسبت به انواع مسواک آگاهی داشته باشید و در سایت هایی مثل GUM و دیگر برندهای دندانی که در مورد خصوصیات محصولات به جزئیات اطلاعات ارائه نموده اند مطالعه کنید و هر ناراحتی که دارید به تناسب آن محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید.

ارسال پاسخ