هر روز بهتر از دیروز

در “هر روز بهتر از دیروز” هدف این است که در غالب ویدیوهای کوتاه یک دقیقه ای (اینستاگرامی) آگاهی مردم در ارتباط با بهداشت دهان و دندان بالا رود.در حال حاضر تنوع محصولات بهداشتی در بازار به حدی است که تمام نیازهای درمانی و زیبایی در نظر گرفته شده. هدف این پیج این است که این محصولات به شما شناسانده شود.

هر روز بهتر از دیروز
هر روز بهتر از دیروز

۱-ویدئو شماره یک:

امسال در دوازدهمین کنگره علمی انجمن دندانپزشکان عمومی چیزی که توجه دکتر آذر اصلانی مقدم رو به خودش جلب کرد این بود که برخلاف نمایشگاه های قبلی که همیشه محصولات بهداشت دهان و دندان خارجی غرفه های بزرگی داشتند، امسال دو محصول ایرانی “پونه” و “فارمد” غرفه داشتند.

خمیردندان فارمد با محصولی که ادعا میکند حاوی ذرات هیدروکسی آپاتیت نانو است جالب توجه بود.هیروکسی آپاتیت یا همان کلسیم فسفات، ۹۷% از ساختار مینا را تشکیل می دهد.وجود این ماده به صورت نانو در خمیردندان امکان بازسازی مینای دندان را قراهم میکند.

همچنین با بستن دایمی توبولهای عاجی خاصیت ضدحساسیت ایجاد میکند.این محصول ادعا میکند که به خاطر صاف کردن سطوح دندان باعث سفید و روشن شدن دندان میشود.درنتیجه یک محصول در آن واحد چندین خاصیت اصلی که یک خمیردندان باید داشته باشد را پوشش میدهد.

۲-ویدیو شماره ۲:

اتفاق شایعی که در سن رویش دندانهای دایمی برای بچه ها می افتد این است که در اثر ضربه دندانهای قدامی از حفره دندان بیرون می افتند.احتمال اینکه این اتفاق در مدرسه بیفتد، طبیعتا زیاد است چون بچه ها هم وقت زیادی اونجا میگذرونن و هم مشغول بازی هستند.

مطالعه بیشتر: مراقبت از دندان کودک

ماده ای که وجودش در مدارس واجب است،محلولی است که بشه دندان بیرون افتاده رو در آن قرار داد.در اینصورت طول عمر دندان تا رسیدن به یک مرکز دندانپزشکی افزایش پیدا میکند.

این ماده مثل یک محیط واسط مغذی عمل میکند و تا ۴۸ ساعت سلول های پوشاننده سطح ریشه را زنده نگه می دارد.پس شاید بهترین کار این باشه که هرکس که کودک مدرسه ای دارد و امکان خرید این ماده رو داره،این محلول رو تهیه کنه و در اختیار مدرسه کودکش قرار بده.با این کار حداقل اعتماد به نفس را برای یک عمر به کودکی که دندانش در اثر ضربه بیرون افتاده، برمی گرداند.

۳-ویدیو شماره ۳:

جالبه بدونید که pinninfarina طراح ایتالیایی خودروهای فراری، مسواکی به نام UltraReach طراحی کرده و امضای این کارخونه عظیم خودردسازی روی جلد این مسواک وجود داره.

این مسواک محصول سیگنال است و دسته ای بلند و زاویه دار و انعطاف پذیر دارد.با این طراحی امکان دسترسی بهتر مسواک به نواحی خلفی فراهم میشه.همچنین ادعا میشه به دلیل اینکه شانه های مسواک بلندی متفاوتی دارند این مسواک بهتر میتواند به نواحی بین دندانی دسترسی داشته باشد.

مطالعه بیشتر: نخ دندان چیست؟ چرا نخ دندان بزنیم؟

پس حتما خوبه که وقتی نمیتونیم فراری طراحی شده توسط Pinninfarina رو سوار شیم،از مزیت طراحی خوب این مسواک برای بهبود بهداشت دهان و دندانمون استفاده کنیم. 

۴-ویدیو شماره ۴:

خمیردندان سیگنال white now

خمیردندان سیگنال محصولی داره به نام WHITE NOW که همونطور که از نامش پیداست با یک بار مسواک زدن دندان رو سفید میکنه.به این صورت که یک جلوه بصری یا خطای دید با ترکیب رنگها ایجاد میکند.

مطالعه بیشتر: آشنایی با محصولات سفید کننده دندان

از آنجاییکه رنگ زرد و آبی رنگ های متضاد هستند، این خمیردندان حاوی رنگدانه های آبی است که وقتی روی سطح زرد دندان قرار میگیرند،یک فیلتر رنگی ایجاد میکنند. این فیلتر رنگی باعث میشود که دندان سفید به نظر برسد و حتی بعد از شستن دندان روی سطح آن فعال باقی میماند.

مطالعه بیشتر: همه چیز درباره دهانشویه ها

این خمیردندان به مرور رنگدانه های روی دندان را از بین میبرد و برای مصرف روزانه توصیه میشود.

بهداشت دهان و دندان

دکتر آذر اصلانی مقدمAuthor posts

دکتر آذر اصلانی مقدم

متخصص عصب کشی (متخصص اندو یا روت کانال تراپی یا درمان ریشه) هستم. درتلاشم از طریق وب سایتم به شما کمک کنم. حتما سوالات خود را در قسمت دیدگاه یا بخش مشاوره دندانپزشکی سایت از من بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *