سفید کردن دندان در خانه

از a تا z سفید کردن دندان در خانه

سلام من اصلانی مقدم هستم دندان‌پزشک و متخصص درمان ریشه (عصب کشی) و  در این ویدیو می‌خواهم از A تا Z سفید کردن دندان در خانه یا Home Bleaching رو برای شما توضیح بدهم.

بیشتر بخوانید : سفید کردن دندان یا بلیچینگ چیست؟

سفید کردن دندان در خانه
سفید کردن دندان در خانه

با توجه به اینکه اقبال درمان‌های زیبایی ازجمله بلیچینگ یا همون سفید کردن دندان در خانه بین مردم زیاد شده، در چند دقیقه پیش رو می‌خواهم توضیح بدهم که: چطور می‌شود با یک درمان غیرتهاجمی و ساده دندان‌های طبیعی خودتان را به رنگ دلخواهتان برسانید.

دستورالعمل سفید کردن دندان در خانه

  کاری که انجام می‌شود این است که:

۱- ابتدا یک قالب از فکی که می‌خواهیم کار سفید کردن دندان در خانه یا درمان بلیچینگ برایش انجام دهیم گرفته می‌شود.

۲- بعد کست گچی قالب‌گیری تهیه می‌شود.  این کست در اصل دوبلی کیت دندان‌های شماست.

۳- سپس در دستگاه مخصوص  یک‌تری Tray شفاف  برای دندان‌های شما ساخته می‌شود. مواد بلیچینگ که در مارک‌ها و غلظت‌های مختلف برای مصرف در خانه وجود دارد، به شما داده می‌شود. Tray تری دو قسمت درونی و بیرونی دارد.

بهترین محل  برای  قرار دادن ماده بلیچینگ  یک‌سوم لبه برنده دندان‌ها در سطح بیرونی است. 

۴- برای سفید کردن دندان در خانه، مقدار خیلی کمی از ماده را در این ناحیه قرار می‌دهیم. چون فضای موجود بین ‌تری و دندان خیلی کم است. بعد تری با ماده‌ی  بلیچینگ داخل دهان قرار می‌گیرد.

درصورتی‌که اضافات ماده بلیچینگ از تری خارج شد و روی لثه‌ها قرار گرفت آن را با دستمال و پنبه‌پاک‌کنید و باید به  این نکته توجه کنید که دفعه بعد باید مقدار کمتری از ماده را داخل‌تری قرار دهید.

تری می‌تواند به‌صورت شب تا صبح دردهان شما قرار بگیرد ولی ابتدا بهتر است که در روزهای اول دو ساعت در طول روز این کار را انجام دهید تا کم‌کم به آن عادت کنید.

چالش سفید کردن دندان در خانه

اصلی‌ترین  مشکل  ناشی از سفید کردن دندان در خانه یا Home Bleaching  حساسیت دندان‌هاست که قابل برطرف شدن است. 

اول می‌توانید با کاهش طول مدت  مصرف یک‌شب در میان مصرف کردن  و یا استفاده از خمیردندان‌های  ضد حساسیت این مشکل را برطرف کنید.

همین‌طور ژل‌های ضد حساسیت وجود دارند که می‌توانید قبل از استفاده از ماده بلیچینگ  آن‌ها را داخل‌تری قرار دهید و یک ساعت از آن‌ها استفاده کنید و بعد استفاده از ماده بلیچینگ را شروع کنید.

معمولاً طی مدت دو هفته استفاده شما به رنگ دلخواه خودتان می‌رسید.  خوبی سفید کردن دندان در خانه یا Home Bleaching این است که با داشتن Tray تری و ماده بلیچینگ هر زمان که خواستید می‌توانید دوباره خودتان یک دوره استفاده در داخل منزل را انجام دهید تا دوباره به نتیجه دلخواهتان دست پیدا کنید.

مزیت سفید کردن دندان در خانه یا Home bleaching  این است که بسیار درمان ایمنی است. یکی دیگر از مزیت های سفید کردن دندان در خانه این است که نتیجه کار قابل تکرار است. ازنظر من مزیت دیگر سفید کردن دندان در خانه این است که دندان‌های طبیعی خودتان را به رنگ دلخواه خودتان می‌رساند. یعنی در اصل یک زیبایی طبیعی به لبخند شما می‌دهد.

بعد از چه مدت دندان‌ها سفید می‌شوند؟

 • معمولاً طی مدت دو هفته استفاده شما به رنگ دلخواه خود می‌رسید.
 • خوبی Home bleaching این هست که با داشتن تری و ماده بلیچینگ هر زمان که خواستید می‌توانید دوباره خودتان یک دوره استفاده در داخل منزل را انجام دهید تا دوباره به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.

مزیت سفید کردن دندان‌ در خانه Home bleaching

 •  مزیت Home bleaching این هست که بسیار درمان ایمنی هست،
 • نتیجه کار قابل تکرار هست
 • و ازنظر من خوبی که دارد این هست که دندان‌های طبیعی خود شمارا به رنگ دلخواه خود می‌رساند
 • یعنی در اصل یک زیبایی طبیعی به لبخند شما می‌دهد.

چکیده سفید کردن دندان‌ در خانه

 • ابتدا یک قالب از فکی که می‌خواهیم درمان بیلیچنگ برایش انجام دهیم گرفته می‌شود.
 • بعد کست گچی قالب‌گیری تهیه می‌شود . این کست در اصل دوبلیکیت دندان‌های شماست.
 • سپس در دستگاه مخصوص یک تری شفاف(tray) برای دندان‌های شما ساخته می‌شود.

مواد بلیچینگ که در مارک ها و غلظت‌های مختلف برای مصرف در خانه وجود دارند به شما داده می‌شود تری دو قسمت بیرونی و درونی دارد. بهترین محل برای قرار دادن ماده بلیچینگ یک‌سوم لبه برنده دندان‌ها در سطح بیرونی هست . مقدار خیلی کمی از ماده را در این ناحیه قرار می‌دهیم چون فضای موجود بین تری و دندان خیلی کم هست بعد تری با ماده بلیچینگ داخل دهان قرار می‌گیرد درصورتی‌که اضافات ماده بلیچینگ از تری خارج شد و روی لثه‌ها قرار گرفت آن را با دستمال و پنبه پاک می‌کنیم و باید به این نکته توجه کنید که دفعه بعد باید مقدار کمتری از ماده را داخل تری قرار دهید . تری می‌تواند به‌صورت شب تا صبح داخل دهان شما قرار بگیرد. ولی ابتدا بهتر است در روزهای اول دو ساعت در طول روز این کار را انجام بدهید تا کم‌کم به آن عادت کنید.

چالش حساسیت دندان‌ها

 • اصلی‌ترین مشکل ناشی از هوم بلیچینگ حساسیت دندان‌ها است که قابل برطرف شدن هست .
 • اول می‌توانید با کاهش طول مدت مصرف یک‌شب در میان مصرف کردن،
 • و یا استفاده از خمیردندان‌های ضد حساسیت این مشکل را برطرف کنید.
 • همین‌طور ژل‌های ضد حساسیتی وجود دارند که می‌توانید قبل از استفاده از ماده بلیچینگ آن‌ها را داخل تری قرار دهید و یک ساعت از آن‌ها استفاده کنید و بعد استفاده از ماده بلیچینگ را شروع کنید.

در ویکی پدیا بخوانید : جرم دندان

جراحی و درمان های دندانپزشکی

زیبایی دندانسفید کننده دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =