مراحل عصب کشی دندان

مراحل عصب کشی دندان
۵ (۱۰۰%) ۴ votes

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده که مراحل عصب کشی چیست و این فرایند در چه زمانی انجام می‌شود. در این مطلب به این سوال پاسخ خواهیم داد. در مقاله بطور مفصل در مورد عصب کشی توضیح دادیم و در فایل ویدیویی در رابطه با هزینه عصب کشی کامل صحبت شد. اگر این ویدیو را ندیدید پیشنهاد می کنم همین حالا ببینید.

ویدیو: عصب کشی چیست و هزینه عصب کشی چقدر است؟

مراحل عصب کشی دندان

۱- تشکیل پرونده دندان پزشکی

برای عصب کشی دندان، در ابتدا باید پرونده خود را پر کنید که شامل اطلاعات فردی، تاریخچه پزشکی و فرم رضایت می باشد. در این فرم باید در مورد داروهایی که در ارتباط با بیماری خاصی مصرف می کنید نیز دندانپزشک ( اندودنتیست )خود را در جریان قرار دهید. وقتی فرم را پر کردید، در ارتباط با شکایت اصلی شما (مشکلی که باعث مراجعه شما به دندانپزشکی شده است) از شما سوالاتی پرسیده می شود.

تشکیل پرونده دندانپزشکی

تشکیل پرونده دندانپزشکی

۲- تهیه عکس های رادیوگرافی

مرحله بعدی انجام تهیه عکس های رادیوگرافی است. 


مراحل عصب کشی دندان: رادیوگرافی تشخیصی

۳- مشاوره با دندانپزشک

بعد از آن که رادیوگرافی های لازم به عمل آمد، با توجه به معاینات به عمل آمده و بررسی شکایت اصلی شما، متخصص روت کانال به یک تشخیص در ارتباط با مشکل شما می رسد؛ که این تشخیص با شما در میان گذاشته می شود و در مورد فواید درمان، ریسک های احتمالی، جایگزین های درمان با شما گفتگو می شود و شما در جریان قرار می گیرید که چگونه انجام RCT یا عصب کشی دندان باعث از بین رفتن درد و حفظ دندان می شود.

تهیه عکس های رادیوگرافی دندان

۴- بی حسی موضعی

در صورت تمایل به انجام RCT، ابتدا بی حسی موضعی مناسب تزریق می شود تا ناحیه عمل بی حس شود. در موارد خاصی که درمان در یک جلسه انجام نمی شود، داروهای لازم داخل دندان قرار داده می شود و درمان در جلسه دوم تمام می شود.

تزریق داروی بی حسی قبل از عصب کشی دندان

تزریق داروی بیحسی

۵- درمان ریشه یا روت کانال تراپی

بعد از پایان کار یک رادیوگرافی final جهت ارزیابی موفقیت درمان تهیه می شود.

مراحل عصب کشی دندان: رادیوگرافی فاینال

توصیه لازم بعد از درمان( فیلم عصب کشی دندان ) به شما صورت می گیرد. شما می توانید بعد از خاتمه درمان در صورت بروز هر سوال یا مشکل ( عصب کشی مجدد )با متخصص درمان ریشه تماس بگیرید.

مطالعه بیشتر: گیتس گلیدن : مزایا و ملاحظات

درمان و جراحی

درمان بیماری دنداندندانپزشکیعصب کشی دندانمتخصص عصب کشی دندان

دکتر آذر اصلانی مقدمAuthor posts

دکتر آذر اصلانی مقدم

متخصص عصب کشی (متخصص اندو یا روت کانال تراپی یا درمان ریشه) هستم. درتلاشم از طریق وب سایتم به شما کمک کنم. حتما سوالات خود را در قسمت دیدگاه یا بخش مشاوره دندانپزشکی سایت از من بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *