متخصص روت کانال تراپی (اندودنتیست) چه کسی است؟

دکتر آذر اصلانی مقدم (اندودنتیست) متخصص روت کانال تراپی و درمان ریشه دندان

متخصص روت کانال تراپی (اندودنتیست) چه کسی است؟

توسط: | برچسب ها: , , | دیدگاه ها: 0 | مرداد ۱۹ام, ۱۳۹۶

اندودنتیست یا متخصص روت کانال تراپی بعد از گذراندن ۶ سال دوران دندانپزشکی عمومی، سه سال دیگر به صورت تخصصی، صرفا در رشته اندودانتیکس آموزش می بیند. در این سه سال، به طور متوسط متخصص روت کانال، هفته ای ۱۵ کیس روت کانال انجام می دهد. در طی این سه سال، آموزش صرفاً محدود به یک قسمت از دندان که آن هم پالپ دندانی و کانال های دندانی می باشد، محدود می شود و متخصص روت کانال تراپی با انواع وسایل و مواد و تکنولوژیهایی که در ارتباط با درمان این قسمت از دندان (پالپ دندان) می باشد، آشنا می شود. درمان انواع کیس های روت کانال تراپی، درمان دندانهای ضربه خورده، درمان دندانهای تغییر رنگ داده، جراحی انتهای ریشه، انجام retreatment و درمان موارد اورژانس و … جزء پروتکل آموزشی در این سه سال دوران تخصص می باشد.

 

تفاوت اندودنتیست (متخصص روت کانال تراپی) با دندانپزشک عمومی

۱ – دانش لازم و تجربه کافی: متخصص روت کانال تراپی (اندودنتیست)، علاوه بر دوران دندانپزشکی عمومی، سه سال به صورت اختصاصی در ارتباط با اندودانتیکس (ریشه دندان) آموزش دیده است.

۲ – کارآیی: از آنجایی که متخصص روت کانال (اندودنتیست)، فعالیت خود را به درمان ریشه محدود کرده است، این کار باعث افزایش کارایی و دقت در این زمینه شده است. در نتیجه باعث ایجاد تجربه بهتر بیمار و بهبود سریعتر می شود.

۳ – تکنولوژی پیشرفته: اندودنتیست ها از تکنولوژی مدرن روز مثل Digital Imaging، اولتراسونیک، Rotary Preparation، Apex locator و Operative microscope و .. جهت انجام درمان ها استفاده می کنند و این باعث می شود انجام درمان برای بیماران سریعتر و راحتتر صورت گیرد.

۴ – دسترسی راحت تر: از آنجایی که اکثر بیماران مراجعه کننده به اندودنتیست دارای سابقه درد می باشند، نیاز به انجام درمان های اورژانسی برای آنها ضروری است و این مهم در مطب متخصص روت کانال به سرعت اتفاق می افتد و تأخیر برای انجام درمان و تجربه درد به حداقل می رسد.

root canal retreatment
عکس از انجمن اندودنتیست های آمریکا
who is endodontis
اندودنتیست یا متخصص روت کانال تراپی (درمان ریشه دندان) دندانپزشکی است که پس از گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی، سه سال دیگر در رشته اندودانتیکس آموزش می بیند.
availibility2
باید به مردم آموزش داده شود که این فرزندان بیشتر نیاز به حداقل های بهداشتی دارند که شامل بهداشت دهان و دندان نیز می شود. زیرا دنیا به سمتی پیش می رود که کیفیت زندگی اهمیت پیدا می کند و این کیفیت شامل استاندارد دهان و دندان هم می شود. دکتر آذر اصلانی مقدم متخصص درمان ریشه دندان
root canal practice
پرکردن ریشه دندان: عکس از خانم دکتر آذر اصلانی مقدم متخصص روت کانال تراپی

ارسال پاسخ